Wie het nieuws over de invasie van de Spaanse enclave Ceuta door massa’s Afrikaanse illegalen van nabij volgt, ziet gebeuren wat reeds tientallen jaren voorspeld wordt door vele conservatieve denkers, historici, schrijvers: de inname van het Europese continent door miljoenen illegale immigranten uit vooral het Afrikaanse continent en het Midden-Oosten, met een daarmee gepaard gaande, in de geschiedenis tot nu toe ongeziene omvolking.
Daarbij komt, dat het grootste deel van deze ‘vluchtelingen’ moslims zijn, die hun religie en cultuur bewust willen opdringen, waar zij ook komen.
De Franse schrijver Jean Raspail heeft dat in ziin roman Le camp des saints, verschenen in 1993 en vertaald en uitgegeven in het Nederlands onder de titel Het legerkamp der heiligen, meesterlijk beschreven. Hoe een enorme vloot van oude vrachtschepen, met aan boord een miljoen migranten uit India en Pakistan koers zetten op de kusten van Zuid Frankrijk. In de media wordt aanvankelijk met vreugdekreten uitgekeken naar de komst van deze ‘vluchtelingen’. Al wat men hoort is ‘opvang, barmhartigheid, medelijden, naastenliefde’. Zelfs de paus, heeft plaatsgenomen aan boord van één van de schepen, waar hij vreugdedansjes uitvoert, samen met andere pro-migratie activisten…Al degenen, die waarschuwen voor het dreigende gevaar, worden afgedaan als liefdeloze, bijna misdadige onheilsprofeten…Elke tegenstand wordt met intimidatie gebroken…tot de vloot uiteindelijk aankomt en alles overspoeld wordt door de vloedgolf van haveloze gelukzoekers. Dan gaan de ogen open, maar het is te laat…
De analogie met wat nu, in 2026, gebeurt in Ceuta, is treffend en bijna letterlijk uit de roman overgenomen. Ook hier maken zich zo’n negentigduizend illegalen zich meester van een vredige stad met zestigduizend inwoners. En prachtig stadje trouwens, ik heb het zelf bezocht! Tegenstand is er nauwelijks. De politie wordt overrompeld en als het leger wordt ingezet is het niet om de duizenden, meestal agressieve invallers, die de plaatselijke bevolking terroriseren, terug te dringen, neen, het is om hen vriendelijk te verzoeken de stad te verlaten, wat zij natuurlijk niet doen. Ondertussen worden velen reeds heimelijk met boten naar het Spaanse vasteland gebracht. De media vormen het nieuws om tot een sentimenteel pro-migratie verhaal. Vervalsingen en manipulaties worden niet geschuwd, zoals die van een Vlaamse camera ploeg, die een vijftienjarige jongen de opdracht geeft op een rots te gaan zitten en een ingefluisterd verhaal te vertellen, om zo medelijden op te wekken…Of een ander, die gefilmd wordt terwijl hij over zijn hele lichaam trilt…zogezegd uit angst, honger en dorst…in feite had deze jongen gewoon een epilepsie-crisis. Dergelijke voorbeelden zijn legio.
Allerlei complotverhalen worden de wereld ingestuurd…het zouden mensensmokkelaars zijn, die dat alles hadden georganiseerd, of de Marokkaanse inlichtingendiensten hadden dit scenario uitgedokterd, of sterker nog, Trump zou hierachter zitten…! Dit alles om het dictatoriale beleid van de socialistisch/communistische premier Sanchez te beschermen, die door de massale regularisatie van 1,2 miljoen illegalen, dit alles heeft veroorzaakt. Daardoor werd een enorm aanzuigmechanisme op gang gebracht, een signaal naar het hele Afrikaanse continent.
En nu kom ik tot de kern van de zaak. Is de voortdurende verheerlijking van de ‘migrant’ door de twee laatste pausen, Franciscus , en nu ook Leo, die meer en meer zijn spiegelbeeld dreigt te worden, ook niet één van de grote oorzaken van deze ongeziene crisis?
De grote boot met migranten, als standbeeld neergezet op het Sint-Pietersplein, op bevel van Franciscus, de voetwassing van alleen maar islamitische migranten, op één van de Witte donderdagvieringen, de veelvuldige bezoeken aan het door de ‘vluchtelingen’ geteisterd Italiaanse eiland Lampedusa en de oproepen om de migranten op te vangen en de grenzen open te zetten, onlangs nog door paus Leo tijdens zijn bezoek aan Spanje en aan een migrantencentrum op de Canarische eilanden, een vrijgeleide voor het extreem-linkse regime van Sanchez om één miljoen tweehonderdduizend illegalen te regulariseren…!
Dit eenzijdige verhaal, dat steeds meer een ideologie aan het worden is, zet steeds meer Afrikanen, en vooral jongeren, aan om hun landen te verlaten om naar het Eldorado Europa te trekken. Vermits de paus het zegt…! Het is trouwens dezelfde ideologie die blindelings gevolgd en uitgedragen wordt door vele Vlaamse priesters tijdens de zondagsviering: hun geloof is dermate verschraald, dat zij dan maar een nieuw aangepast geloof verkondigen, met nieuwe geboden en verboden en…nieuwe heiligen. de ‘Anderen’, de migranten.
Tijdens de reis van de paus naar Frankrijk in september, staat trouwens weer al een bezoek aan een opvangcentrum voor migranten op het programma..Dit wordt ziekelijk en het zorgt voor een groeiende malaise bij de Franse katholieken. Het is een obsessie van deze paus, in het kielzog van zijn voorganger. Een obsessie, die voorbij gaat aan al het leed dat deze ongebreidelde migratie veroorzaakt bij de plaatselijke bevolking. Geweld, aanrandingen, moord, verkrachtingen, in Frankrijk, maar ook in ons land, in Nederland, in Frankrijk, in Duitsland, feiten, dikwijls door de media verzwegen of gebanaliseerd!
Waarom spreekt deze paus hier niet over? De slachtoffers zijn dikwijls blanke christenen. Zijn deze zijn barmhartigheid niet waard? Waarom gaat hij in Frankrijk niet de boeren bezoeken, die dikwijls nog katholiek zijn en die het zwaar te verduren krijgen, zodanig zelfs dat velen uit vertwijfeling zelfmoord plegen,. Waarom geen bezoek aan katholieke gezinnen, die resoluut kiezen voor kinderen, aan katholieke scholen, die in Frankrijk door het regime vervolgd worden…Op zovele plaatsen kan hij de katholieken een hart onder de riem steken.
Neen het moet ‘de Andere’ zijn…die moet alle aandacht, alle barmhartigheid, alle medeleven krijgen. Voor mij is dit de weg van de twee maten en de twee gewichten, de weg van de liefdeloosheid en van de onbarmhartigheid. Het heeft niets meer te zien met het katholieke geloof, maar alles met een linkse ideologie, die nauw aanleunt bij de Zuid-Amerikaanse bevrijdingstheologie.
De echte leer van de katholieke Kerk over migratie, stelt dat wij ‘echte’ vluchtelingen, tijdelijk moeten helpen en opvangen, tot zij veilig naar hun land van herkomst kunnen terugkeren. Hij vraagt niet dat men iedereen blijvend moet opvangen. De leer van de Kerk stelt ook dat de landen soeverein mogen beslissen over maatregelen om de migratie te beperken, zodat de evenwichten binnen een natie niet verstoord worden. Dit laatste wordt dikwijls verzwegen!
Niet iedereen binnen de katholieke Kerk is het met de zienswijze van paus Leo eens. In een bericht op X, dat hij op drie augustus plaatste, gaf bisschop Luis Argüello, voorzitter van de Spaanse bisschoppenconferentie, een openhartige analyse van de crisis die Ceuta in zijn greep houdt sinds de massale toestroom van tienduizenden migranten uit Marokko.:” Biopolitiek is essentieel in de huidige mondiale machtsstructuur. Er wordt gespeeld met het leven en mensen- hun dromen, hun honger, hun seksualiteit en hun gegevens- worden gebruikt ten behoeve van macht en geld. Migratie maakt deel uit van deze strategie. De invasie van Ceuta is een test. Demografie is een wapen.” Met deze uitspraak breekt de aartsbisschop van Valladolid met het gebruikelijke vocabulaire van kerkleiders, en zeker paus Leo, wanneer zij migratievraagstukken aankaarten. Hij spreekt niet over “stromen” of over een “humanitaire crisis”, maar over een‘” invasie” en bovenal, over een doelbewuste instrumentalisering van bevolkingsgroepen. Volgens de Spaanse prelaat zijn migranten niet de ware oorzaak van deze crisis, zij zijn de eerste slachtoffers. Zij worden gebruikt als drukmiddel in een machtsstrategie waarin demografie een politiek wapen wordt.
Klare taal. Ik hoop alleen maar dat de huidige paus in staat is zijn ideologie over migratie bij te sturen. Dezelfde ideologie die de linkse NGO’s verkondigen en met veel geld op het terrein in de praktijk zetten. Wij katholieken, verwachten geen linkse ideologische boodschap, maar de authentieke christelijke boodschap van geloof, hoop, liefde, eeuwig leven na de dood en verrijzenis, voor wie in Christus, zoon van God, geloven.
Het is niet omdat het christelijke Avondland zijn geloof grotendeels verloren heeft, dat zijn bevolking daarom moet vervangen worden door een nieuw volk en een nieuwe religie!
Staten die vijandig zijn aan de EU gebruiken migratiegolven als wapens van destabilisering; zij weten immers dat machtspolitici hier een zelfverwoestingspolitiek uitvoeren door de etnische Europese volkeren hier uit te roeien en te vervangen door merkelmannen, en zodus exploiteren zij die interne chaos hier door van buitenaf de grenzen van de EU te bestormen met migranten. De Russische Federatie heeft dat gedaan vanuit het oosten en zopas heeft de Marokkaanse staat dat gedaan vanuit het zuiden.
De Europese Unie heeft een harde, bewaakte buitengrens nodig en het is misdadig dat machtspolitici nalaten om daar werk van te maken en zelfs de migratiestromen blijven faciliteren. De tot wapenmaking van migratie zou niet werken indien de machthebbers van Europese landen geen opengrenzenpolitiek zouden voeren die dat mogelijk maakt. En, helaas, zoals in de twintigste eeuw een traditie geworden is blijft ook de huidige paus van Rome gebukt gaan onder de ideologie van de politieke orde die hier opgerezen is na de Tweede Wereldoorlog, een ideologie van deracinerend, rassenblind kosmopolitisme waarbij marxisten merkelmannen binnenhalen om stemmersblokken te vormen terwijl economische liberalisten er goedkope arbeidskrachten in zien. Een ideologie waarbij men wreedaardig onverschillig blijft bij de dreigende ondergang van de inheemse volkeren van deze landen.
Ik pleit niet voor een inhumane behandeling van migrantendemografieën, maar hen op Europese bodem laten wonen moet uitgesloten zijn.
Toch opvallend ook dat er eerder dit jaar in Amerika een congressioneel verslag verscheen waarin gunstig gesproken werd voor het standpunt van Marokkaanse soevereiniteit over Ceuta en Melilla. De Amerikanen zijn vijanden van Europa en de tijd dringt voor Europa om zelfstandiger te worden ten opzichte van Amerika.
” Een ideologie waarbij men wreedaardig onverschillig blijft bij de dreigende ondergang van de inheemse volkeren van deze landen. ”
Heeft u het nu over ‘onze’ ideologie in Amerika, Zuid-Afrika, de Afrikaanse landen, India, Australië etc. in de vorige eeuwen?
” De leer van de Kerk stelt ook dat de landen soeverein mogen beslissen over maatregelen om de migratie te beperken, zodat de evenwichten binnen een natie niet verstoord worden. ”
Was die ‘Leer’ er die vorige eeuwen nog niet, of hoe moet ik dat situeren?
Ik mag eigenlijk niet “rassenblind kosmopolitisme” schrijven want het gaat over een ideologie van zwart-suprematisme dat etnische Europeanen viseert ter uitroeiing in Europese landen, over een harde raciale politiek tegen mensen van Europese afstamming dus. Het wortelloos kosmopolitisme is slechts bedoeld voor de merkelmannen onderling door wie de gevestigde machten de Europeanen vervangen willen zien.
De architecten van de ondergang zijn dus ook niet onverschillig, want de ondergang van de Europese volkeren is door hen bewust bedoeld.
Men moet zich hierbij herinneren dat rassenvermenging een onomkeerbaar pad is; men kan het proces eens geschied niet terugdraaien, en eens de Europese volkeren verdwenen zijn kan men hen dus niet terugbrengen. Europeaan zijn gaat immers niet om een paspoort of legaal burgerschap maar over afstamming, fenotype en de geërfde, ingeboren kwaliteiten en eigenschappen. Een cultuur en civilisatie kan men opbouwen en heropbouwen, maar rassenvermenging, waarbij de Europese volkeren tot in het onherkenbare verdund worden, kan men niet ongedaan maken.
Als de ondergang van Europa voltrokken wordt, dan hoop ik dat blanke Europeanen zullen blijven voortbestaan als gesloten tribale minderheden, maar zoals we hebben kunnen zien met christelijke minderheden in Midden-Oosterse landen is een dergelijk bestaan precair.
Is niet élke mens uit Adam en Eva voortgekomen?
U bent toch een fervent aanhanger van het letterlijk voor waar aannemen van de bijbelteksten?
Vermengen is toch nodig om incest te voorkomen en degeneratie tegen te gaan, toch?
Of was incest in die eerste eeuwen van de mensheid misschien een noodzakelijke kracht?
En waar heeft uw God ergens bepaald dat alleen mensen van dezelfde kleur met elkaar mogen trouwen? En blanken het alleenrecht hebben op één bepaald stuk grond?
Europeanen stammen ook af van de proto-ouders Adam en Eva, en dus zijn zij niet een soort van sub-mensen die niet dezelfde rechten hebben als mensen. Dus niet alleen Afrikanen, Arabieren etc. hebben het recht om hun eigen erflanden in bezit te houden, maar ook Europeanen hebben dat recht; niet alleen het recht maar ook de plicht, want het is verboden volgens het goddelijk recht om de ondergang van uw eigen familie te bewerken.
Als Europeanen massaal een staat van een negroïde volk in Afrika zouden binnendringen en het land daar zouden overnemen, dan zou u voorspelbaar protesteren terwijl u dat hier niet doet tegen de vreemden die de Europese landen nu aan het overnemen zijn. Dat komt omdat u zwart-suprematistisch bent en minder rechten toeschrijft aan Europeanen dan aan niet-Europese volkeren. Volgens het zwart-suprematisme, dat hier werd overgenomen uit Amerika, hebben blanken van Europese afstamming een ingeboren erfschuld (“whiteness”) van “racisme” en “kolonialisme” en moeten blanken zich in het Westen bestraffen en zich uitwissen door suïcidale, anti-blanke zelfverwoestingspolitiek te steunen in eerbied voor de superieure mens van negroïde ras. Daar ging de knieval over ten tijde van de Floyd-rellen.
Die ideologie van zwart-suprematisme is echter niet rationeel te onderbouwen. Neen, etnische Europeanen zijn niet minder dan Arabieren, Marokkanen etc. Wij hebben niet minder recht en plicht ter verdediging van eigen woongebied dan andere volkeren.
En betreffend incest: Er zijn voorlopig gelukkig nog genoeg etnische Europeanen waardoor Europeanen binnen eigen ras en etnie kinderen kunnen krijgen zonder incest. Dat u binnen eigen etnie huwen en incest probeert te vereenzelvigen toont uw typische kwaadaardigheid aan waarmee u niet vanuit een ingesteldheid van eerlijkheid een gesprek initieert maar komt manipuleren en verdraaien. Helaas is dat voorspelbaar komende van u.
Een vraag, Frank Dierickx: Bent u een stemmer op PVDA-PTB?
U antwoordt niet op mijn vragen. U omzeilt ze met redeneringen en vooral beschuldigingen die nergens op slaan.
Terzijde, ik vind de kernboodschap van extreem-rechts (Alles is de schuld van de ‘vreemdelingen’) even dom-naïef als de kernboodschap van extreem-links (Alles is de schuld van de ‘rijken’).
U omzeilde de inhoud van mijn reactie waarop u reageerde; die reactie ging over de verwoesting van de Europese volkeren die bewerkt wordt door de politiek van systematische vervangingsmigratie. U kwam dan manipulatief met de vraag: “Is niet élke mens uit Adam en Eva voortgekomen?”
Verder begon u dan over incest, wat niets met het onderwerp te maken had.
Dat alle mensenvolkeren Adamisch zijn brengt met zich mee dat al die volkeren bepaalde basale rechten en plichten vanuit het natuurrecht delen, en dat is dus met inclusie van de Europese volkeren; u echter, tezamen met andere raciaal-marxisten, eist dat de Europese volkeren zich in Europa laten uitwissen terwijl u dat niet eist van de negroïde volkeren in Afrika. In het geval van Europeanen wordt dan kolonialisme als een erfschuld geacht, maar tegelijkertijd wordt, bijvoorbeeld, het historisch kannibalisme en het verkopen van rasgenoten als slaven bij Afrikanen niet als een erfschuld geacht. Als een blanke Europese eerste minister zou verkondigen dat negroïde Afrikanen zich moeten uitwissen op het Afrikaans continent om het kannibalisme van hun voorvaderen, dan zou uw kamp de boel op stelten zetten en luidkeels verontwaardiging uitkrijsen, maar datzelfde kamp eist van etnische Europeanen dat zij zich om kolonialisme moeten doen verdwijnen op het Europees continent.
Onlangs zei de Jodin Sophie Schwartz dat alle “witte mannen” naar achter moesten; dat werd dan “artistieke vrijheid” genoemd. Als een Europeaan “Alle bruine mannen naar achter.” zegt, dan wordt dat “racisme” genoemd. Ik breng niet graag dergelijke infantiele onzin tot de aandacht, maar het is een voorbeeld van het zwart-suprematisme dat Europa teistert.
En, neen, ik beweer niet dat alleen de vervangingsmigranten schuld hebben; dat is weer manipulatie. Ik heb duidelijk gezegd dat de machtspolitici hier misdadig zijn door het faciliteren van de vervangingsmigratie. Ook blanke raciaal-marxistische activisten zijn schuldig door die politiek te ondersteunen.
En wat betreft mijn vraag of u een stemmer bent op PVDA-PTB; ik heb u in het verleden zien verwijzen naar de PVDA-PTB op X, en daarom vroeg ik mij af of u een stemmer op die communistische partij bent.
Ik zit al jaren niet meer op X.
Ik stop onze discussie. Laat de lezer maar zélf oordelen.
Is “FrankDierickx” uw profiel niet? Inhoudelijk lijkt het in ieder geval op u. Maar het was maar een vraag terzijde hoor; mijn reactie ging over de anti-blanke, anti-Europese ideologie die dominant is in de samenleving en waar u onderdeel van uitmaakt.
Volgens mij was dit slechts een alarmsein;
maar alleen voor wie bereid is het te willen begrijpen,
en is het zinloos tegen zulke overmacht in te gaan.
Het gebeurde zo dikwijls in het verleden met meerdere volkeren en meestal wanneer een volk grote welvaart opbouwde en hun kinderen verwaand en gewetenloos werden. Sommige culturen verdwenen dan ook volledig terwijl anderen gelouterd en vernederd weer terug aan de opbouw mochten beginnen.
Waar het om gaat is dat de waarachtige getrouwen — zij die Gods wetten naar vermogen blijven behartigen — altijd beschermd worden en de crisis — hoe zwaar ook — overleven, omdat God altijd het eerste en het laatste woord heeft over Zijn schepping.
Psalm 24:
1 Een psalm van David. Aan Jahweh behoort de aarde, met wat ze bevat, De wereld en die er op wonen; 2 Want Hij heeft ze op de zeeën gegrond, En geplant op de stromen. 3 Wie mag de berg van Jahweh bestijgen, Wie zijn heilige stede betreden? 4 Die rein is van handen, en zuiver van hart; In wiens ziel geen bedrog is, en die geen valse eden zweert. 5 Hij zal zegen van Jahweh ontvangen, En loon van den God van zijn heil: 6 Die behoort tot hen, die Jahweh vereren, En het aangezicht zoeken van Jakobs God.
Psalm 25
1 Jahweh, Gij zijt mijn God: Ik verhef en prijs uw Naam; Want Gij hebt wonderen gewrocht, Oude raadsbesluiten waarachtig vervuld! 2 Ja, Gij hebt van de steden een puinhoop gemaakt, Van de versterkte vesting een bouwval; De burcht der bozen verwoest, Nooit wordt hij herbouwd. 3 Daarom zullen machtige volken U eren, De steden van geweldige naties U vrezen! 4 Want Gij waart voor den zwakke een toevlucht, Voor den arme in zijn benauwing een hulp; Een schuilplaats tegen de storm, Een schaduw tegen de hitte. Ja, het geraas van tyrannen Is als een storm in de winter, …
— (Petrus Canisius 1939).
De wederverschijning van Muhammad al-Mahdi is het eschatologische geloof van de Twaalver in de terugkeer van hun Verborgen Imam aan het einde der tijden om vrede en gerechtigheid te stichten …
1. De naam ‘Barack Obama’ vertaalt zich naar “Bliksem uit de hemel”
Jezus zei in Lucas 10:18 van de Heilige Bijbel: “En hij zeide tot hen: Ik zag Satan als een bliksem uit de hemel vallen.” – Lucas 10:18 (KJV Heilige Bijbel)
• Barack, ook getranslitereerd als Baraq, is in het Hebreeuws: bliksem
bârâq – Bijbelse definitie:
Van H1299; bliksem; naar analogie een glans; concreet een flitsend zwaard: – helder, glinsterend (-ing, zwaard), bliksem. (Sterk Hebreeuws woord H1300בָּרָק bârâq baw-rawk’)
• ‘O’bamah, het gebruik van bamah wordt gebruikt om te verwijzen naar de “hoogten” van de hemel.
bâmâh – Bijbelse definitie:
Van een ongebruikte wortel (wat betekent hoog zijn); een verheffing: – hoogte, hoge plaats, golf. (Sterk Hebreeuws woord H1116 בָּמָה bâmâh baw-maw’)
Daarom kan Lucas 10:18 worden getranslitereerd als “En hij zeide tot hen: Ik zag Satan als Barack Obama.”
#2. Lucifer betekent lichtbrengend, “brenger van de dageraad”
• Het logo van Barack Obama is: de opkomende zon, de dageraad:
Hij is ook de joodse Messias
Die in de derde tempel gaat plaatsnemen
Er zijn maar weinig mensen die begrijpen
Het Eerste Internationale Wereld Noachidische Congres vindt plaats in Jeruzalem 2–6 november 2026
De Zeven Wetten van Noach bestaan uit verbod op het aanbidden van afgoden
christenen onthoofd
https://youtu.be/3Ov6D4h2APY?si=MXcTdr5nFjAs5QgV
Volgens mij gaat het om de moraal van het verhaal; lieg niet, steel niet, zet niemand af, respecteer je medemens, wees bescheiden, gedraag je Goddelijk. Het gaat om de naastenliefde, En als de politiek losgeslagen is en de mensen verward en beliegt, de beschaving weggooit, massaal vreemd volk binnenhaalt, werken tot een straf maakt, geluk rust en vrede vernietigd omdat ze geïnfiltreerd zijn met slechte mensen, dan zijn zij onchristelijk en maken het goed kapot. Wanneer er overal geluidsoverlast komt, lichtvervuiling, luchtvervuiling, de aarde uitgemergeld wordt en vergif, zelf radioactief materiaal bovengehaald wordt, gevaarlijke vervoersmiddelen maakt en en passant de mens geslaafd wordt omdat men ontaard en verlaagd wordt tot dieren en seksuele materialisten die het eigen lichaam verafgoden, zelf het lichaam met messen gaat verminken om de seksuele waanzin te bevredigen, tja, sorry hoor, maar je moet wel heel erg dom zijn om dat toe te laten.
Christenen hebben met de paplepel de goede wijze moreel ingegoten gekregen en zullen vanzelf (als het goed is) beschermd zijn tegen hun eigen egoïsme door de wijze lessen van Jezus, dan zullen ze vanzelf een mooie wereld maken. Dat is een goed weg.
Dat materialisten het niet leuk vinden als er mensen zijn die niet meegaan in hun zelfzuchtige familiezieke gedoe, dat kan, maar daar moeten christenen wel voor oppassen en zich niet door mee laten sleuren, want die ‘duivels’ sleuren je naar de afgrond van hun zelfzuchtige idiotie die tot de hel op aarde leidt.
Het gaat dus om de moraal van het verhaal. Doe goed en wees zoals Jezus dat voordeed, dan zit je goed. Dat is het in wezen. Dat is de weg en de waarheid en het leven. Dat sommige katholieke leiders ‘er’ meer bij verzonnen hebben wordt nu hun ondergang, meen ik. Dat leerde Jezus allemaal niet wat men soms stelt.
Maar nu wordt ik politiek en dat is niet goed. Ik houd het maar bij de moraal van het verhaal, dat is meer dan genoeg en dat leerde Jezus ons tijdens de Bergrede en in zijn preken. Ik denk dat het daar om gaat hoofdzakelijk.
Ergo, wat Jezus zegt lijkt mij goed, maar wat de kerk er soms van gemaakt heeft, lijkt mij soms fout. Relieken bijvoorbeeld hebben deden mij altijd wat vreemd aan. Wat is dat voor iets raars? Of het aanbidden van Jezus als die zelf zegt dat je God moet aanbidden. Of de rozenkrans?
Sorry dat ik het als katholiek zo zeg, maar het lijkt mij zo te zijn. Eén klein leugentje om bestwil kan wel een zeer ernstige gevolgen hebben.
Maar dit alles terzijde. Wat de kern van de boodschap is, daar gaat het om. En dat is de schat zelf. Zijn woorden waarmee hij ons beleerde, ons een gezonde morele opvoeding gaf dat ons tot aardige goede mensen maakt. Wat is daar verkeerd aan? Niets. Integendeel, ik ben nog dankbaar voor de lessen. Laat de linkerhand niet weten wat de rechter geeft; zó mooi en zó diepzinnig! Of heb juist je vijanden lief, want juist de mensen proberen lief te hebben die slecht zijn is veel moeilijker dan die waarvan je toch al houdt. Zó mooi.
Maar er is niet over te praten. Het is een schat in het hart wat een goed mens van ons maakt zonder dat wij het verzonnen of bedacht of verdient hebben, het is ons toegeworpen en we hoeven alleen maar onze ogen en oren open te houden om de schatten te ontvangen.
Het gaat om de moraal van het verhaal. De naastenliefde. De beschaving. En dat er zijn die hier gruwelijk misbruik van maken is een gotspe. Dát is het probleem. En de zeurpieten die het maar niet kunnen vatten omdat ze te dom zijn? Die moeten gewoon doen en de leer in de praktijk brengen. Niet zo zeuren. En willen ze dat niet? Dan stellen ze zich buiten de samenleving van wél getrouwen. En die samenleving is op sterven na dood. Daar zorgen de ‘antichristenen’ wel voor. Eeuwig zonde dat onze schat ontnomen wordt en we eenzaam als verlaten schapen ronddolen in een gek wordende wereld. Waar is de liefde? Verkocht?