Zelfs onder het sterk groeiend communisme: de Aanreiking van Christus

In de nog steeds meer woelig wordende tijd, zoals we geen enkele kunnen terugvinden in de hele ons bekende geschiedenis, neigt men de nieuwsberichten meer aandacht te willen schenken dan de oude maar tijdeloze nieuwsberichten uit de bijbel, ons nog steeds openlijk aangereikt door de eeuwige Traditie van het onveranderlijke Woord van God en de tegenwoordig zeer zwaar lijdende en vervolgde Rooms Katholieke Kerk.

We noemen deze kerkelijke herdenking van 2 februari “Maria Lichtmis” en “De Presentatie van Christus in de tempel”. Maar de bijbel toont ons dat in alle tijden sommige mensen heel hun leven afgestemd zijn in de verwachting van de ontmoeting met de Heer Jezus, de ware Koning over alle zielen.
Lees het hier : Lucas 2:10-40. 

Zoals het Oude Testament beschrijft komt de Heer niet met donderend geraas en bliksem en aardbevingen of met groot vertoon van wereldse opgeblazenheid. Integendeel! Jezus komt als uw allerjongste kleine broertje en overvalt u plots liefdevol zoals kleine kinderen soms doen. Dat zegt ook veel over uw eigen innerlijke aard want door het doopsel bent u immers ook familie van de bejaarde Simeon en de hoogbejaarde profetes Anna die heel hun leven lang deze ontmoeting verlangden.

Over de aard van de kleine simpele duifjes het volgende:
wanneer een dergelijk beestje een nestje bouwde in een niet al te hoge struik langs een weinig gebruikt pad bleek het een zeer groot vertrouwen te hebben. De zeldzame keer dat iemand voorbij wandelt blijft het onbeweeglijk ingedoken liggen over het ene eitje. Ik schrok zelfs toen ik dat op een dag merkte. Het meest wonderlijke is dat de kat daar dagelijks voorbij kwam zonder het te merken want ze had zonder moeite tot bij het nestje kunnen klimmen.

Zo vergaat het ook zeer veel Christenen. Midden het werelds geweld groeien tal van verwachtende zielen onder een natuurlijke bescherming door goddeloze mensen ongekend en niet begrepen. Want wij leven als Christenen steeds in een niet afwendbare cultuuroorlog.

Giotto di Bondone schilderde in 1306 het volgende tafereel. Catholicvote vermeldt hierbij :”In contrast, het kind Jezus in het centrum van het fresco toont Zich helemaal werelds door terug naar Moeder Maria te reiken. We herkennen uiteraard dat kinderlijk gebaar van een baby dat naar de veilige geborgenheid van de moeder verlangt en uit de armen van de vreemde terugdeinst.”

U hoeft daar niet mee akkoord te gaan. Volgens mij verwijst Jezus naar de goddelijke Moeder Maria als de Middelares die u helpt uw ziel voor te bereiden op de heerlijke ontmoeting met de Heer. Dat mogen we nooit onderschatten. Maria is er helemaal voor u. Dat is Haar ware leven. Daarom mag u Haar nooit vergeten en moet u al Haar goed gekende verschijningen en wonderen goed overdenken en u geborgen weten in Haar moederlijke zorg om uw ziel. Want talrijke gevaren passeren u heel uw leven lang, de ene afschuwelijk klauwende en meesmuilende duivel na de andere. Getuigen daarvan de vele goddeloze commentaren op deze website.

Daarom lijkt het me nuttig de Kruisweg niet minder te schatten dan de Rozenkrans. Beide zijn van het allergrootste belang, maar de Kruisweg is net zoals het Eerste Gebod ook eerste in voorrang. Want we mogen de zeer grote bezorgdheid van God de Vader om Zijn schepselen niet onderwaarderen, zelfs al kunnen we terecht stellen dat Maria ons het meest nabij lijkt.

2 FEBRUARI 2023: Paus Benedictus XVI | Homilie van 2 februari 2013 | Maria-Lichtmis

“Het is belangrijk om er op te wijzen, dat het voor deze twee handelingen, – de reiniging van de moeder en het vrijkopen van de zoon – niet nodig was om de tempel te bezoeken. Maria en Jozef echter wilden per sé alles in Jeruzalem volbrengen en de Heilige Lucas benadrukt hoe de hele scene is gericht op het binnenkomen van Jezus in de tempel, waardoor de focus naar een ander belangrijk gebeuren wordt verlegd, namelijk naar de ‘presentatie’ van Jezus in Gods tempel, dat is de presentatie van de Zoon van de Allerhoogste, aan de Vader die Hem gezonden heeft”.

Bereid u iedere dag voor op de persoonlijke presentatie van het goddelijk Kind aan uw eigen ziel.

 

 

 

Auteur:Hypoliet

3 commentaren op “Zelfs onder het sterk groeiend communisme: de Aanreiking van Christus

  1. Toen Johannes wilde opschrijven wat de zeven donderslagen gesproken hadden, werd dat hem verboden. Hij moest het verzegelen, dat betekent dat hij het geheim moest houden

    Ik probeer er achter te komen

    Mogelijk komt dit overeen met een soortgelijke ervaring die Paulus waarschijnlijk ook heeft gehad, toen de Here hem had weggevoerd in het paradijs en hij daar: ‘onuitsprekelijke woorden gehoord heeft, die het een mens niet geoorloofd is uit te spreken’ (2 Korintiërs 12:4).

    Ik geef niet op

Regels voor reacties:
1. Haatreacties en reacties met vloek- en scheldwoorden zijn niet toegestaan.
2. "Trollen" is verboden. Dit forum is bedoeld als ontmoetingsplaats waar inhoudelijke reacties worden gegeven op een artikel, of waar meningen kunnen worden uitgewisseld, niet om te trollen. Bij herhaaldelijke overtredingen zal de gebruiker worden geblokkeerd.
3. Anonieme gebruikersnaam is toegelaten. Registreren kan hier.
4. Katholiek Forum wil een beleefd, doch ongecensureerd platform aanbieden en is daarom volstrekt niet aansprakelijk voor de inhoud van de reacties.

Doe mee met de discussie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

 

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.